gsm Wiadomości branżowe

Exatel we współpracy z Arbor Networks wprowadza ochronę przed DDoS

Ataki DDoS przestały być marginalnym problemem Internetu. Według danych przygotowanych dla rynku polskiego przez Arbor Networks, cyberprzestępcy atakowali polskie firmy i instytucje prawie 1000 razy w ciągu dziewięciu miesięcy – od stycznia do września 2013 roku. Największy zaobserwowany atak miał siłę 31,5 Gb/s.Ataki hakerów nie są przeprowadzane jedynie dla osiągnięcia korzyści materialnych. Ich celem coraz częściej stają się strony dużych firm, które przestępcy atakują na znak protestu lub by po prostu pokazać swoje umiejętności. Dane Arbor Networks za 9 miesięcy 2013 roku pokazują, że najdłuższy odnotowany atak na polską stronę trwał 28 godzin i miał siłę 31,5 Gb/s. Dla porównania średni atak globalnie to 2,6 Gb/s, a 87% ataków trwało mniej niż 1 godzinę.Według raportu Arbor Networks, wśród powodów ataków na pierwszym miejscu stoją przyczyny ideologiczne i polityczne, zaś korzyści finansowe pojawiają się dopiero poza pierwszą dziesiątką zestawienia. Głównym celem hakerów jest więc narażenie firmy czy organizacji na straty wizerunkowe, które mogą przełożyć

Ataki DDoS przestały być marginalnym problemem Internetu. Według danych przygotowanych dla rynku polskiego przez Arbor Networks, cyberprzestępcy atakowali polskie firmy i instytucje prawie 1000 razy w ciągu dziewięciu miesięcy ? od stycznia do września 2013 roku. Największy zaobserwowany atak miał siłę 31,5 Gb/s.

Ataki hakerów nie są przeprowadzane jedynie dla osiągnięcia korzyści materialnych. Ich celem coraz częściej stają się strony dużych firm, które przestępcy atakują na znak protestu lub by po prostu pokazać swoje umiejętności. Dane Arbor Networks za 9 miesięcy 2013 roku pokazują, że najdłuższy odnotowany atak na polską stronę trwał 28 godzin i miał siłę 31,5 Gb/s. Dla porównania średni atak globalnie to 2,6 Gb/s, a 87% ataków trwało mniej niż 1 godzinę.

Według raportu Arbor Networks, wśród powodów ataków na pierwszym miejscu stoją przyczyny ideologiczne i polityczne, zaś korzyści finansowe pojawiają się dopiero poza pierwszą dziesiątką zestawienia. Głównym celem hakerów jest więc narażenie firmy czy organizacji na straty wizerunkowe, które mogą przełożyć się na spadek zaufania użytkowników, a więc często budowaną latami pozycję na rynku.

Analiza danych Arbor Networks pokazuje globalne treny i przyczyny ataków DDoS w pierwszych trzech kwartałach 2013 roku. Dane potwierdzają, że DDoS jest nadal globalnym zagrożeniem, a wielkość ataków w tym roku niepokojąco wzrosła.

  • 54% ataków miała siłę ponad 1Gb/s ? wzrost z 33% odnotowanych w 2012 r.
  • 37% ataków mieściła się w przedziale 2-10 Gb/s , wzrost z 15% w 2012r.
  • 44% wzrost w udziale ataków powyżej 10 Gb/s, do 4% wszystkich ataków
  • Wzrost o ponad 350% w ilości monitorowanych ataków o sile powyżej 20 Gb/s w porównaniu do całego 2012r.

 ?Mamy świadomość rosnącego zagrożenia, dlatego sięgamy po najlepsze rozwiązania dostępne na świecie? ? mówi Wojciech Pomykała Prezes Exatela. ?Partnerstwo z Arbor Networks, światowego lidera rozwiązań ochrony przed DDoS, pozwoli nam zaoferować klientom rozwiązanie klasy operatorskiej. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona partnerów Arbor w Europie?.

?Klienci z rynku B2B są słusznie zaniepokojeni ryzykiem ataków DDoS. Są one na pierwszym miejscu listy zagrożeń jeśli chodzi o dostępność sieci, aplikacji i usług? powiedział Colin Doherty Prezes Arbor Networks. ?Exatel jest znany na polskim rynku z oferowania usług najwyższej jakości. Dlatego i w tym przypadku spełnia rzeczywiste oczekiwania rynku w zakresie świadczenia zarządzalnych usług bezpieczeństwa przed atakami DDoS dla klientów z rynku B2B?

Usługa Ochrona przed atakami DDoS oferowana przez Exatel została przygotowana w celu zabezpieczenia łącza/sieci klienta przed skutkami rozległych ataków wolumetrycznych odmowy usługi w oparciu o rozwiązania Arbor Networks. Całość infrastruktury znajduje się w Data Center Exatel w Polsce. Usługa kierowana jest zwłaszcza do firm, które opierają swoją działalność na sieci Internet i odpowiadają za obsługę dużej liczby Klientów i transakcji.

A to już wiesz?  Badania: dlaczego Europejczycy nie ćwiczą

 

Szczegóły techniczne 

Arbor Peakflow SP Collector Platform (CP) jest podstawowym składnikiem systemu. Jako kolektor zbiera oraz analizuje informacje dotyczące sieci za pomocą protokołów IP Flow, SNMP oraz BGP. Dzięki zaawansowanym technikom przetwarzania danych umożliwia planowanie rozbudowy sieci, analizę peeringu, wykrywanie oraz neutralizowanie ataków DDoS. CP wspiera protokół IPv6 udostępniając funkcjonalności raportowania: ruchu, aplikacji, klientów, punktów peeringu. Wykrywa oraz analizuje anomalie w ruchu IPv6. Korzystając z usługi Active Thread Feed oraz zaimplementowanych wzorców, pozwala wykrywać i neutralizować ataki, jak również tworzyć zindywidualizowane metody detekcji zagrożeń specyficznych dla danej sieci i jej klientów.

 Arbor Peakflow SP Threat Managment System (TMS) jest urządzeniem odpowiedzialnym za zintegrowaną neutralizację ataków. W przypadku wystąpienia anomalii, jednostka TMS umożliwia odizolowanie ruchu uważanego za pożądany od tego, który powoduje anomalie. Dzięki temu istnieje możliwość kontroli ruchu w trakcie rozproszonego ataku. Ponadto operatorzy są w stanie w wydajny sposób monitorować najważniejsze dla działania organizacji aplikacje i usługi, takie jak http oraz DNS.

Integralną częścią całego rozwiązania jest ATLAS Intelligence Feed (AIF). Głównym celem działalności ATLAS jest monitorowanie aktywności w sieciach botnet, stanowiących źródło ataków typu DDoS. Każdego dnia zebranych zostaje ponad 5000 próbek oprogramowania malware. Zebrane próbki przechodzą następnie proces automatycznej, w trakcie której następuje ich klasyfikacja pod kątem zagrożenia. Unikalne sposoby ataku zapisywane są w bazie liczącej ponad 2.5 miliona sygnatur. W momencie wykrycia nowego botnetu lub ataku na warstwę aplikacyjną, sygnatura takiego ataku jest wysyłana i instalowana na jednostkach systemu. Ten w pełni zautomatyzowany serwis nosi nazwę ATLAS Intelligence Feed. Dziś ATLAS monitoruje na bieżąco 38 Tb ruchu w sieci na całym świecie.

O partnerach

Exatel – Exatel to wiodący operator telekomunikacyjny w Polsce, dostarczający rozwiązania dla firm (również małych i średnich) oraz administracji publicznej. Jest spółką należącą do Grupy Kapitałowej PGE – największego w Polsce przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Oferta firmy obejmuje usługi operatorskie, a także hosting i kolokację. Przez sieć Exatel  przechodzi ponad 3 miliardy minut rocznie. Exatel dysponuje najkrótszą drogą optyczną łączącą strategiczny europejski punkt wymiany ruchu we Frankfurcie nad Menem z Moskwą. Dzięki temu może zapewnić najmniejsze opóźnienia czasowe w przesyłaniu pakietów danych. Firma posiada również własne data center, a jako operator oferuje usługi transmisji danych, a więc kompleksowe rozwiązanie, gwarantujące najwyższy standard obsługi. Ma również portfolio usług w chmurze, pozwalających na ograniczenie kosztów IT dla firm.  Atuty konkurencyjnych rozwiązań Exatel to pojemność sieci, szybkość transferu i dostępność usług.

Więcej informacji: www.exatel.pl

 

A to już wiesz?  Samsung i Opera Wiedeńska prezentują pierwszą na świecie transmisję na żywo w Ultra High Definition

Arbor Networks

Arbor Networks Inc pomaga zabezpieczać największe na świecie sieci ISP i firmowe przed atakami DDoS i zagrożeń zaawansowanych. Według badań Infonetics Research Arbor jest wiodącym na świecie dostawcą ochrony DDoS dla przedsiębiorstw, operatorów telekomunikacyjnych i komórkowych.

Zaawansowane rozwiązania stosowane przez Arbor zapewniają kompleksową przejrzystość sieci poprzez połączenie przechwytywania pakietów i technologii NetFlow, umożliwiając szybkie wykrywanie i mitygację zagrożeń. Arbor jest również wiodącym na rynku dostawcą produktów analitycznych do dynamicznej reakcji na incydenty, analizy historycznej, wizualizacji i produktów dla kryminalistyki.

Celem Arbor jest zapewnienie bogatszej wiedzy o sieci i jej bezpieczeństwie – dzięki temu klienci mogą rozwiązać problemy szybciej i zmniejszyć ryzyko prowadzenia biznesu.

Więcej informacji: www.arbornetworks.com

Źródło EXATEL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy