gsm Wiadomości branżowe

16 000 uczniów skorzystało w 2012 roku z projektów edukacyjnych firmy Ericsson

Na koniec 2012 roku 16 tys. uczniów skorzystało z projektów edukacyjnych firmy Ericsson. To ponad trzy razy więcej niż jeszcze w 2011 roku. Wzorując się na sukcesie programu „Connect to Learn” w Afryce, firma Ericsson rozpoczęła nowe projekty związane z nauczaniem opartym o technologie w chmurze m.in. w Brazylii, Indiach i Chinach.Około 70% dziewcząt w niektórych krajach Afryki

Teaser

Na koniec 2012 roku 16 tys. uczniów skorzystało z projektów edukacyjnych firmy Ericsson. To ponad trzy razy więcej niż jeszcze w 2011 roku. Wzorując się na sukcesie programu ?Connect to Learn? w Afryce, firma Ericsson rozpoczęła nowe projekty związane z nauczaniem opartym o technologie w chmurze m.in. w Brazylii, Indiach i Chinach.

Około 70% dziewcząt w niektórych krajach Afryki Subsaharyjskiej nigdy nie osiąga wykształcenia średniego. Według UNESCO, jeden dodatkowy rok wykształcenie zwiększa indywidualne zarobki aż o 10%. Dla młodych ludzi w Afryce i innych rozwijających się regionach, technologie teleinformatyczne mogą odgrywać rolę w ułatwianie dostępu do wysokiej jakości edukacji poprzez innowacyjne programy m.in. oparte o technologie w chmurze oraz łączące ze sobą szkoły w różnych częściach świata.

W odpowiedzi na wyzwania związane z dostępem do szkół średnich, w 2010 r. wystartowała inicjatywa ?Connect to Learn?. Projekt realizują wspólnie: Ericsson, Instytut Ziemi Uniwersytetu Columbia oraz Millennium Promise. Celem ?Connect to Learn? jest zapewnienie wysokiej jakości zasobów edukacyjnych przy użyciu mobilnego internetu i technologii opartych o chmurę.

Podczas gdy Milenijne Cele Rozwoju ONZ koncentrowały się na edukacji podstawowej, Ericsson i partnerzy zidentyfikowali lukę w szkolnictwie średnim. Według UNESCO, 200 mln młodych ludzi nie ma podstawowych umiejętności czytania i umiejętności liczenia niezbędnych do poznania dalszych umiejętności do pracy.

W 2012 roku program ?Connect to Learn? został rozszerzony o dwanaście szkół na terenie sześciu krajów: Ghany, Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Malawi i Senegalu. Nowe programy informatyczne rozpoczęły się również w szkołach w Dżibuti, w Brazylii, Chile, Sudanie Południowym, Indiach i Chinach. Obecnie z programów edukacyjnych firmy Ericsson korzysta 16 tys. uczniów.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

A to już wiesz?  Polacy w półfinale Ericsson Application Awards 2014

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

< 240819" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy