gsm Wiadomości branżowe

Ericsson Mobility Report: 5,6 mld ?smartfonowych? subskrypcji w 2019 roku

W latach 2013-2019 globalna liczba subskrypcji na smartfonach potroi się. W tym czasie ilość przesyłanych danych na smartfonach wzrośnie 10-krotnie.9,3 mld subskrypcji mobilnych będzie na świecie w 2019 roku; 5,6 mld z nich będzie wykorzystanych na smartfonachZa sześć lat, 90 proc. populacji będzie w zasięgu technologii WCDMA/HSPA, 65 proc. w zasięgu LTEZe smartfona korzysta obecnie co

Teaser

  • W latach 2013-2019 globalna liczba subskrypcji na smartfonach potroi się. W tym czasie ilość przesyłanych danych na smartfonach wzrośnie 10-krotnie.
  • 9,3 mld subskrypcji mobilnych będzie na świecie w 2019 roku; 5,6 mld z nich będzie wykorzystanych na smartfonach
  • Za sześć lat, 90 proc. populacji będzie w zasięgu technologii WCDMA/HSPA, 65 proc. w zasięgu LTE
  • Ze smartfona korzysta obecnie co trzeci Polak. Kolejne 18 proc. Polaków chce kupić swojego pierwszego smartfonaw ciągu najbliższego roku.

Najnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że liczba mobilnych subskrypcji urośnie do poziomu 9,3 mld w 2019 roku. Ponad 60 proc. z nich ? 5,6 mld ? będzie działać na smartfonach. Tak duży wzrost liczby urządzeń wymaga inwestycji w infrastrukturę sieciową. Firma Ericsson szacuje, że w 2019 roku sieci WCDMA/HSPA będą pokrywać swoim zasięgiem 90 proc. światowej populacji. Co więcej, 65 proc. osób na świecie znajdzie się w zasięgu technologii 4G/LTE.

Obecnie, na świecie smartfony stanowią około 25-30 proc. wszystkich subskrypcji mobilnych. Jednocześnie, ponad połowa (55 proc.) telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2013 roku to smartfony.

? Co trzeci Polak posiada smarton. To znacznie niższa penetracja niż np. w Szwecji czy Korei Południowej, gdzie sięga ona 70 proc. Na podstawie badań Ericsson ConsumerLab w Polsce wiemy jednak, że w ciągu najbliższego roku, aż 18 proc. Polaków chce zakupić swoje pierwsze urządzenie tego typu, a połowa obecnych posiadaczy ma zamiar wymienić obecne smartfony na nowsze modele. ? powiedział na Oliver Kanzi, prezydent firmy Ericsson w Polsce.

? Lawinowe tempo absorpcji smartfonów przez rynek jest wyjątkowe i będzie kontynuowane. Potrzeba było pięciu lat, by dojść do poziomu miliarda smartfonowych subskrypcji, ale osiągnięcie kolejnego miliarda zabierze już tylko 2 lata. Od teraz do 2019 roku, liczba subskrypcji smartfonowych zostanie potrojona. ? powiedział Douglas Gilstrap, Senior Vice President i szef strategii w firmie Ericsson. ? Co szczegolnie interesujące, absorpcja smartfonów  będzie szczególnie napędzana przez rynek w Chinach i innych krajach rozwijających się, jako że coraz tańsze modele smartfonów stają się dostępne.

Wraz z najnowszym Mobility Report firma Ericsson uruchomiła Traffic Exploration Tool, narzędzie, które umożliwia tworzenie własnych wykresów i grafik w oparciu o dane z raportu. Informacje mogą być filtrowane ze względu na region, subskrypcję, technologię, typ danych i urządzenia.

A to już wiesz?  Samsung zaprezentował, jak wdrażać innowacje technologiczne w biznesie

 

1Szacowany wzrost liczby subskrypcji w latach 2012-2014

 

Cały raport w języku angielskim:

Zdjęcia Olivera Kanzi

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy