gsm Wiadomości branżowe

Wydajność i szybkość bez kompromisów. Dwa nowe notebooki Samsung ATIV Book 8

Wydajność i szybkość bez kompromisów. Dwa nowe notebooki Samsung ATIV Book 8
Samsung przedstawia dwa modele ultralekkich komputerów przenośnych serii ATIV Book 8. Notebooki NP870 z ekranem antyrefleksyjnym oraz NP880 z ekranem dotykowym wyposażone są w niezwykle wydajną baterię, szybki procesor Intel Core, odpowiednio i5 i i7, podświetlaną klawiaturę oraz liczne opcje łączności. Obraz wyświetlany jest na ekranie w jakości Full HD, a najwyższej jakości dźwięk gwarantują głośniki firmy JBL.Nowe notebooki ATIV Book 8 są lekkie i cienkie zapewniając mobilność i wygodę. Nie oznacza to jednak kompromisu w zakresie ich funkcjonalności. Aluminiowa obudowa w kolorze czystego metalu prezentuje się elegancko i jest niezwykle wytrzymała, chroniąc urządzenia przed uszkodzeniami.Szybkość i duża mocNotebook NP880Z5E-X01PL, dzięki technologii RAMaccelerator oraz czterordzeniowemu procesorowi Intel Core i7 (model NP870Z5E-X01PL: Intel Core i5) uruchamia aplikacje o 1,5 szybciej, jeśli były one już wcześniej otwierane. Może też obsługiwać kilka programów jednocześnie, nie spowalniając przy tym tempa pracy. Oba urządzenia ATIV Book aktywują się ze stanu uśpienia w ciągu 2 sekund, a czas ich uruchamiania wynosi zaledwie 12 sekund. ATIV Book

Teaser

Samsung przedstawia dwa modele ultralekkich komputerów przenośnych serii ATIV Book 8. Notebooki NP870 z ekranem antyrefleksyjnym oraz NP880 z ekranem dotykowym wyposażone są w niezwykle wydajną baterię, szybki procesor Intel Core, odpowiednio i5 i i7, podświetlaną klawiaturę oraz liczne opcje łączności. Obraz wyświetlany jest na ekranie w jakości Full HD, a najwyższej jakości dźwięk gwarantują głośniki firmy JBL.

Nowe notebooki ATIV Book 8 są lekkie i cienkie zapewniając mobilność i wygodę. Nie oznacza to jednak kompromisu w zakresie ich funkcjonalności. Aluminiowa obudowa w kolorze czystego metalu prezentuje się elegancko i jest niezwykle wytrzymała, chroniąc urządzenia przed uszkodzeniami.

Szybkość i duża moc
Notebook NP880Z5E-X01PL, dzięki technologii RAMaccelerator oraz czterordzeniowemu procesorowi Intel Core i7 (model NP870Z5E-X01PL: Intel Core i5) uruchamia aplikacje o 1,5 szybciej, jeśli były one już wcześniej otwierane. Może też obsługiwać kilka programów jednocześnie, nie spowalniając przy tym tempa pracy. Oba urządzenia ATIV Book aktywują się ze stanu uśpienia w ciągu 2 sekund, a czas ich uruchamiania wynosi zaledwie 12 sekund. ATIV Book 8 mogą pracować nawet 11,5 godzin bez konieczności podłączania zasilania, a ich bateria zachowuje 70 procent pojemności nawet do 1500 cyklów ładowania ? to o 5 razy dłużej niż w przypadku standardowych baterii. Dlatego też możemy zostawić nieporęczny zasilacz w domu i korzystać z komputera przez dłuższy czas.

Multimedia i obraz Full HD
Wysokiej jakości karta graficzna AMD Radeon HD 8870M w ATIV Book 8 – NP880Z5E, oraz AMD Radeon HD 8850M w modelu NP870Z5E z pamięcią do 2 GB zapewnia wysoką jakość obrazu podczas edycji materiałów wideo, oglądania filmów czy korzystania z gier, bez uciążliwego buforowania i opóźnień. Ponadto, karta graficzna wydłuża czas pracy baterii, podczas mniej wymagających operacji automatycznie przełączając komputer na grafikę zintegrowaną z procesorem. Krystalicznie czysty i jasny obraz ożywia oglądane obiekty. Ekran Full HD o przekątnej 15,6″ z technologią SuperBright (300 nitów) i oprogramowaniem Image Enhancer jest o 50 procent jaśniejszy i o 40 procent wyraźniejszy od zwykłych ekranów. Obraz może być wyświetlany pod dowolnym kątem w zakresie 178 stopni, zarówno w pionie, jak i w poziomie, a kolor nie ulega zniekształceniom. Ponieważ model NP870 ma właściwości antyrefleksyjne, obraz jest doskonale widoczny również na zewnątrz, w świetle dziennym. Model 880Z5E umożliwia też korzystanie z dotykowej funkcji wyświetlacza.

A to już wiesz?  Co zrobić, by firmowy profil na Facebooku był przyjazny dla użytkowników smartfonów?

Realistyczny dźwięk i ergonomiczna podświetlana klawiatura
Dwa mocne głośniki stereo JBL o mocy 4W pozwalają cieszyć się realistycznym i wyraźnym dźwiękiem sorround. Technologia Bass Boost uwydatnia niskie tony, zapewniając większą głębię i optymalną jakość dźwięku. Podświetlana klawiatura automatycznie dostosowuje się do warunków oświetleniowych. Jasność podświetlenia jest bardziej intensywna podczas pracy w ciemności lub w nocy, zapewniając optymalny komfort i łatwość obsługi. Podczas pracy w jasnym otoczeniu podświetlenie klawiatury jest wyłączone, a obraz na ekranie staje się jaśniejszy. Podświetleniem można również sterować ręcznie.

Szerokie możliwości łączności
Oba modele zapewniają szybki kontakt ze światem. Możemy udostępniać dane przy użyciu 2 portów USB 3.0, 2 portów USB 2.0 oraz czytnika kart typu 3 w 1. Pełnowymiarowe porty VGA, LAN oraz HDMI eliminują konieczność stosowania przejściówek.

Dodatkowe aplikacje na ATIV Book
Specjalna aplikacja Samsung SideSync umożliwia łatwą synchronizację danych między smartfonem z systemem Android, a komputerem. Aplikacja ta może działać w dwóch trybach: Keyboard/Mouse Sharing i Phone Screen Sharing. W pierwszej opcji smartfon odgrywa rolę “drugiego monitora”, który możemy obsługiwać za pomocą myszki i klawiatury podłączonych do komputera, w drugiej mamy dostęp do wszystkich funkcji telefonu na ekranie monitora. Możemy nie tylko przenosić dane z pulpitu na telefon, ale także rysować za pomocą myszki, a nawet wykonywać zrzuty ekranu i nagrywać filmy. Po połączeniu dwóch urządzeń program SideSync uruchamia się automatycznie, a podczas współpracy bateria w telefonie cały czas jest ładowana. Po wybraniu odpowiedniej opcji w ustawieniach programu (Auto Backup), po podłączeniu telefonu do komputera automatycznie tworzy się kopia zapasowa zawartych w nim danych (wykorzystuje do tego program Samsung Kies). Aplikacja Samsung SideSync jest przeinstalowana na nowych komputerach, a na smartfon można ją pobrać z Samsung Apps. Program na telefon jest dostępny do pobrania za darmo w sklepie Samsung Apps.

A to już wiesz?  Warta dla klientów Orange

Inne aplikacje dostępne na notebookach Samsung ATIV Book 8: BitCasa i Adobe Photoshop Elements 11.

Specyfikacja techniczna:

Kategoria

Szczegóły

Model

ATIV  Book 8

NP870Z5E-X01PL

ATIV  Book 8

NP880Z5E-X01PL

Ekran

Rozmiar

15,6?

15,6?

Rozdzielczość

SuperBright 300 nitów  (1920 x 1080)

Super Bright 300 nitów (1920 x 1080)

Ekran

antyrefleksyjny

panel dotykowy

Zasilanie

Czas pracy na baterii

Bateria 8-ogniwowa (91 Wh)

Bateria 8-ogniwowa (91 Wh)

Wymiary

Wymiary

376 x 249,9 x 20,9 mm

376 x 249,9 x 22,8 mm

                  Waga

2,35 kg

 

2,54 kg

 

 Kolor

Czarny

Czarny

Wydajność

System operacyjny

Windows 8 (64-bit)

Windows 8 (64-bit)

Procesor

Intel Core i5 3230M (2,6 GHz do 3,2 GHz, L3 Cache 3 MB)
Intel HM76

Intel Core  i7 3635QM (2,4 GHz do 3,4 GHz, L3 Cache 6 MB)
Intel HM76

Karta graficzna

AMD Radeon HD 8850M z pamięcią do karty graficznej 2 GB gDDR3 (PowerExpress)

AMD Radeon  HD 8870M z pamięcią do karty graficznej 2 GB GDDR5 (PowerExpress)

Pamięć systemowa

8 GB DDR3 przy 1 600 MHz (BD 8GB) 1 SODIMM

8 GB DDR3 przy 1 600 MHz (BD 8 GB) 1 SODIMM

Dysk twardy

1 TB S-ATAII (5400 obr/min)

1 TB S-ATAII (5400 obr/min)

Multimedia

Efekty dźwiękowe

SoundAlive

SoundAlive

Głośniki

stereo JBL 4W x 2

stereo JBL 4W x 2

Wbudowana kamera

HD 720p

HD 720p

Inne

Porty wejścia-wyjścia

1 VGA, 1 HDMI, 2 USB 3.0, 2 USB 2.0 (Sleep-and-Charge), czytnik kart 3 w 1 (SD, SDHC, SDXC), 1 złącze combo (wyjście słuchawek/wejście mikrofonu)

1 VGA, 1 HDMI, 2 USB 3.0, 2 USB 2.0 (Sleep-and-Charge), czytnik kart 3 w 1 (SD, SDHC, SDXC), 1 złącze combo (wyjście słuchawek/wejście mikrofonu)

RJ 45 (LAN)

RJ 45 (LAN)

Urządzenia zewnętrzne

Podświelana klawiatura, Clickpad

Podświetlana klawiatura, ekran dotykowy, Clickpad

Blokada

Gniazdo zabezpieczające

Gniazdo zabezpieczające

 

Uwaga: specyfikacje fabryczne, przed zakupem zawsze spytaj sprzedawcę.  Czas pracy na zasilaniu bateryjnym podano według wyników testu MobileMark, które różnią się w zależności od konfiguracji. Użyteczna pojemność może się różnić; MB = 1 milion bajtów, GB = 1 miliard bajtów, TB = 1 bilion bajtów. Część dysku twardego jest zarezerwowana na odzyskiwanie systemu, system operacyjny i preinstalowane oprogramowanie.

A to już wiesz?  Błędy użytkowników główną przyczyną utraty danych z SQL

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy