gsm Wiadomości branżowe

Dołącz do świata mobilnej muzyki BOSE

5 czerwca 2013 r. -- Firma Bose wprowadza dziś na rynek pierwsze douszne słuchawki z aktywną redukcją hałasu QuietComfort® 20 oraz głośnik SoundLink® Mini Bluetooth®, wkraczając w nową erę mobilnych urządzeń audio. Oba produkty redefiniują możliwości odtwarzania muzyki z takich urządzeń

Teaser

5 czerwca 2013 r. — Firma Bose wprowadza dziś na rynek pierwsze douszne słuchawki z aktywną redukcją hałasu QuietComfort? 20 oraz głośnik SoundLink? Mini Bluetooth?, wkraczając w nową erę mobilnych urządzeń audio. Oba produkty redefiniują możliwości odtwarzania muzyki z takich urządzeń jak tablety i smartfony, zapewniając zupełnie nowe wrażenia.

 

Słuchawki QuietComfort 20:  Słuchawki Bose uniwersalne ? jak żadne inne 

Nowe słuchawki QuietComfort 20 to pierwsze douszne słuchawki Bose redukujące hałas. W urządzeniu zastosowano przełomowe rozwiązania w zakresie redukcji hałasu, jakości dźwięku i komfortowego dopasowania. Użytkownik ma do wyboru dwa sposoby słuchania muzyki ? z pełnym tłumieniem dźwięków zewnętrznych lub utrzymywania kontaktu z otoczeniem. Słuchawki mieszczą się w kieszeni, ważą niewiele ponad 40 gramów, a jakość dźwięku dorównuje możliwościom większych słuchawek nausznych.

 

?Słuchawki Bose QC20 to po prostu rewolucyjny sprzęt? – przekonuje Sean Garrett, wiceprezes Bose Noise Reduction Technology Group ? ?Będziesz zabierać je ze sobą wszędzie, tak jak swój telefon?.

 

Słuchawki QC?20 to efekt ponad 30 lat badań nad technologią redukcji hałasu. Powstały przy wykorzystaniu większej liczby patentów niż jakiekolwiek inne słuchawki Bose?.

 

Inżynierowie firmy Bose w każdej słuchawce umieścili dwa, niewielkie mikrofony: jeden z nich mierzy dźwięk napływający z zewnątrz, a drugi – dźwięk wewnątrz słuchawki. Wyniki pomiarów są przesyłane do cyfrowego, elektronicznego chipu, umieszczonego w module sterowania w przewodzie słuchawkowym. Cyfrowy, elektroniczny chip ? unikalne rozwiązanie stosowane wyłącznie przez Bose ? w ciągu ułamka milisekundy wylicza równoważny, przeciwstawny sygnał redukujący hałas. Redukcja hałasu jest tak radykalna, że aby uwierzyć, trzeba posłuchać efektu.

W cichym otoczeniu wytworzonym przez system redukcji hałasu Bose, niuanse muzyczne ? ?niezauważalne? w tradycyjnych słuchawkach dousznych ? zyskują wyjątkową wyrazistość. Porty wykorzystywane w ramach technologii TriPort? rozszerzają efektywną przestrzeń akustyczną słuchawki, co umożliwia odtwarzanie głębokich dźwięków oraz realistycznych wokali i instrumentów. Aktywna korekcja dostosowuje częstotliwość, dzięki czemu dźwięki brzmią mocniej i bardziej naturalnie. Uzyskane w ten sposób lepsze brzmienie jest pełne, bogate i głębokie, bez sztucznych wzmocnień ani zniekształceń.

A to już wiesz?  Polacy wybrali najbardziej godne zaufania marki w branży technologicznej

 

Słuchawki QuietComfort 20 stworzono z myślą o komforcie i jakości. Nowo wyprofilowane, nowatorskie końcówki StayHear?+ w kształcie stożka dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, pasywnie blokując dopływ dźwięków z zewnątrz, a udoskonalona obudowa akustyczna aktywnie pogłębia redukcję hałasu. Końcówki są stabilne, bezpieczne i niemal nieodczuwalne.

 

Słuchawek QC?20 można używać na dwa różne sposoby. Użytkownik ma wybór czy chce całkowicie odciąć się od otoczenia i cieszyć się jedynie swoją muzyką, lub też po naciśnięciu przycisku na złączu Y przewodu słuchawkowego przejść w tryb Aware, który podczas dalszego słuchania muzyki, działa selekcyjnie redukując hałas o niskich częstotliwościach, jednocześnie pozwalając by do ucha docierały inne dźwięki z otoczenia: sygnał klaksonu, rozmowa przyjaciół, kroki przechodnia lub treść komunikatów w pociągu lub na lotnisku.

?Tryb Aware zmienia zachowania użytkowników? ? wyjaśnia Sean Garrett ? ?Nie muszą już zdejmować słuchawek, aby śledzić to, co dzieje się wokół. To kolejny powód, dla którego słuchawki QC20 można stosować w nietypowych miejscach, w nowy sposób oraz znacznie częściej niż jakiekolwiek inne słuchawki.?

 

Akumulator zapewnia około 16 godzin odtwarzania; po wyczerpaniu baterii lub odłączeniu zasilania, muzyka może brzmieć dalej.

 

Słuchawki QuietComfort? 20 posiadają zintegrowany mikrofon i pilot umożliwiający odbiór połączeń. Są dostępne w dwóch różnych modelach: słuchawki QC20 współpracują z większością urządzeń z systemem operacyjnym Android?, Windows? i BlackBerry?; model QC20i można podłączać do iPhone?a, iPada i iPoda. 

 

Modele QC20 i QC20i to uzupełnienie istniejącej gamy kultowych słuchawek QuietComfort 15 i QuietComfort 3, wyposażonych w technologię redukcji hałasu Bose QuietComfort. 

 

SoundLink? Mini:  nowy super przenośny głośnik Bluetooth?

Głośnik SoundLink? Mini to nowe urządzenie z rodziny Bose? SoundLink?.  Mieści się w dłoni i łączy się bezprzewodowo z urządzeniami przenośnymi za pomocą technologii Bluetooth.

 

A to już wiesz?  Ogromna moc Samsung Giga Sound

?SoundLink Mini to kompletnie nowe wydanie dotychczasowych głośników przenośnych? – deklaruje Phil Hess, wiceprezes Bose Home Entertainment Division ? ?Nie kierowała nami chęć stworzenia jeszcze mniejszego urządzenia. Już od początku było wiadomo, że głośnik SoundLink Mini będzie mały, ale musiał też odtwarzać dźwięki lepszej jakości niż jakikolwiek inne urządzenie tej wielkości. I rzeczywiście tak się stało?.

 

Waży niecałe 40 gramów, nie więcej niż standardowy tablet, a przybliżone wymiary 5 x 18 x 5,8 cm stanowią odpowiednio 30% wymiarów i 50% masy oryginalnego głośnika SoundLink? Mobile.

Trwała i wytrzymała obudowa z anodowanego aluminium jest odporna na zadrapania i plamy od palców, skutecznie chroniąc urządzenie przed trudami codziennego użytkowania.

 

W głośniku SoundLink? Mini zastosowano szereg precyzyjnie wbudowanych ulepszeń: dwa nowe pasywne radiatory wyposażono w opatentowaną technologię do odtwarzania głębszych niskich tonów. Zastosowane po raz pierwszy w głośnikach SoundLink? Mini, nowe przetworniki Bose wprawiają w ruch dwa razy więcej powietrza niż tradycyjne przetworniki tej samej wielkości, generując wyraziste dźwięki w średnim i wysokim zakresie częstotliwości. Cyfrowa technologia przetwarzania sygnału optymalizuje efekt audio dzięki tonalnie wyważonemu brzmieniu na wszystkich poziomach głośności. Całość zapewnia najwyższej jakości doznania muzyczne.

Głośnik SoundLink? Mini obsługuje technologię Bluetooth? A2DP oraz jest wyposażony w antenę o wysokiej czułości, zapewniającą stabilne połączenie bezprzewodowe. Odtwarzanie muzyki i parowanie urządzenia jest bardzo proste – aby połączyć głośnik z urządzeniem bezprzewodowym, wystarczy wcisnąć jeden przycisk na panelu głównym. Dodatkowo, urządzenie przechowuje w pamięci do 6 urządzeń Bluetooth, wystarczy tylko raz sparować głośnik z urządzeniem. 

 

Głośnik SoundLink? Mini jest dostępny w zestawie z podstawką ładującą, dzięki której głośnik jest zawsze naładowany i gotowy do zabrania ze sobą, a akumulator litowo-jonowy, zapewnia do 7 godzin pracy. Dodatkowe akcesoria to miękki pokrowiec w kolorze pomarańczowym, zielonym i niebieskim oraz torba zabezpieczająca urządzenie podczas podróży. 

A to już wiesz?  Kupić nie kupić, potargować można

 

Głośnik SoundLink? Mini Bluetooth? dołącza do grona innych głośników Bose? Bluetooth?, m.in. cenionego modelu SoundLink? Bluetooth? Mobile II. 

 

Ceny, akcesoria, dostępność

Słuchawki QuietComfort 20 i 20i będą dostępne w dystrybucji w salonach Bose latem 2013 roku w rekomendowanej cenie detalicznej 1299 PLN. Głośnik SoundLink? Mini trafi do sprzedaży 11 lipca 2013 r. w rekomendowanej cenie detalicznej 895 PLN. Przedsprzedaż urządzenia rusza już dziś. Słuchawki QuietComfort 20 i głośnik SoundLink? Mini wraz z akcesoriami można nabyć w salonach Bose, na stronie Bose.pl lub u autoryzowanych dealerów Bose. 

 

O firmie Bose

 

 

Firma Bose została założona w 1964 roku przez dra Amara G. Bose, późniejszego profesora Instytutu Technologii w Massachusetts. Obecnie firma wprowadza swoje wizje, inwestując w długoterminowe badania i zachowując przy tym jedną, fundamentalną zasadę: rozwój nowych technologii przynoszących rzeczywiste korzyści klientom.  Na przestrzeni dziesięcioleci, innowacje Bose zmieniały świat technologii nie tylko w dziedzinie audio. Wynalazki Bose stały się ikoną wśród urządzeń dla domu, samochodu i miejsc publicznych. Od systemów kina domowego, systemów muzycznych Wave, przez redukujące hałas otoczenia słuchawki, cyfrowe systemy muzyczne i głośniki Bluetooth, a kończąc na profesjonalnym nagłośnieniu, Bose zmieniał sposób, w jaki ludzie słuchają muzyki. 

 

Firma Bose jest własnością prywatną. Duch przedsiębiorstwa, pełen inwencji, dążenia do doskonałości i oddania dla potrzeb nieprzeciętnego klienta, jest dostrzegalny na całym świecie ? wszędzie tam, gdzie działa Bose.

 

 

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Biuro Prasowe ? Edelman Polska Sp. z o.o.

Grzegorz Kuźnik, tel. + 48 22 576 35 42, kom. +48 783 311 811

e-mail: [email protected]

Źródło BOSE. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy