gsm Wiadomości branżowe

SAP otwiera nowe możliwości w analityce biznesowej wraz z wprowadzeniem na rynek SAP BusinessObjects w wersji 4.1

Dzięki nowym funkcjom SAP BusinessObjects 4.1 użytkownicy rozwiązań analitycznych SAP będą mogli przeprowadzać szybsze i pogłębione analizy, mieć dostęp do informacji opartych na dużych zbiorach danych w czasie rzeczywistym oraz dzielić się dynamicznymi wizualizacjami na urządzeniach mobilnych.

Dzięki nowym funkcjom SAP BusinessObjects 4.1 użytkownicy rozwiązań analitycznych SAP będą mogli przeprowadzać szybsze i pogłębione analizy, mieć dostęp do informacji opartych na dużych zbiorach danych w czasie rzeczywistym oraz dzielić się dynamicznymi wizualizacjami na urządzeniach mobilnych.

SAP poinformował o wprowadzeniu nowej wersji rozwiązania SAP BusinessObjects 4.1, które, oprócz pogłębionych i szybszych analiz, umożliwia budowanie modeli predykcyjnych, a dzięki zastosowaniu innowacyjnego narzędzia SAP Lumira – tworzenie oraz dzielenie się wizualizacjami dowolnych ilości danych w chmurze. Nowa wersja SAP BusinessObjects daje możliwości przetwarzania większej ilości danych w czasie rzeczywistym i stanowi jedną platformę dla przetwarzania dużych zbiorów danych z systemów transakcyjnych i analitycznych. Dostępność SAP BusinessObject w wersji 4.1 w Polsce została ogłoszona podczas konferencji pt. ?Nowa era analityki?, która odbyła się 8 października w Warszawie.

Najnowsza odsłona SAP BusinessObjects 4.1 jest odpowiedzią na bieżące potrzeby i oczekiwania biznesu w zakresie błyskawicznego odkrywania trendów oraz równie szybkiego dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi decydentami biznesowymi z pomocą aplikacji mobilnej. Platforma SAP BusinessObjects 4.1 została zaprojektowana tak, aby w jednym miejscu agregować szczegółowe informacje z wielu systemów źródłowych, w tym z największej jak do tej pory liczby systemów OLAP oraz ze źródeł Big Data, takich jak Amazon Elastic MapReduce i Hadoop Hive. Atutem nowej wersji jest także większa prostota i intuicyjność tworzenia raportów analitycznych i zarządzania nimi, dzięki czemu użytkownicy będą mogli samodzielnie korzystać z analiz, odciążając działy IT.

?Nasze podejście do analityki biznesowej zakłada zapewnienie klientom coraz bardziej przyjaznych w użyciu rozwiązań, które w czasie bliskim rzeczywistemu dostarczą ludziom niezbędne informacje w formie elastycznych wizualizacji i w oparciu o duże ilości danych z różnorodnych źródeł? ? powiedział Bernard Knapik, Dyrektor ds. Analityki Biznesowej, SAP CEE. ?Najnowsza wersja SAP BusinessObjects zbliża nas do tego celu ? łączy ludzi, dane, platformy i urządzenia, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów w zakresie zaawansowanych analiz, samodzielności użytkowników oraz ogromnych możliwości dla działów IT w zakresie standaryzowania i dzielenia się informacjami.?

A to już wiesz?  Nowe wideorejestratory MiVue

Rozwiązania SAP BusinessObjects 4.1 zostały zaprojektowane jako jednolita platfoma analityczna niezależnie od wielkości firmy i sposobu wdrożenia. Można je stosować zarówno na własnych serwerach, jak i modelu chmury. Firmy z sektora MŚP mogą wybrać podstawowe rozwiązania SAP Crystal Server 2013 lub pakiet SAP BusinessObjects Edge Edition, przygotowany z myślą o firmach średniej wielkości. Niezależnie od zakresu wdrożenia SAP BusinessObjects oferuje działom IT, analitykom i zwykłym użytkownikom możliwości dostępu do analiz z dowolnego urządzenia a także pracę w trybie zarówno online, jak i off-line.

Główne korzyści SAP BusinessObjects 4.1 Nowa wersja SAP BusinessObjects 4.1 oferuje zaawansowane analizy w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Sposób prezentowania wyników można dynamicznie i w łatwy sposób zmieniać, a dane udostępniać użytkownikom nie tylko desktopów, ale też urządzeń mobilnych, dzięki czemu proces decyzyjny jest szybszy i dogodniejszy dla decydentów, a osoby zaangażowane w procesy decyzyjne mają dostęp do wiedzy w tym samym czasie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Wśród najważniejszych atutów nowej wersji SAP BusinessObjects mamy:

 • Zunifikowana i zaawansowana personalizacja platformy podnosi interoperacyjność i użyteczność rozwiązania SAP.
 • Dynamiczne wizualizacje, tworzone przy wsparciu SAP Lumira, oferują końcowym użytkownikom przestrzenne analizy.
 • Wyniki analiz, m.in. dzięki SAP Lumira, mogą być gromadzone w chmurze i udostępniane innym użytkownikom za pośrednictwem przeglądarek internetowych na desktopach, jak i urządzeniach mobilnych.
 • Gotowość na przetwarzanie Big Data dzięki wsparciu Amazon Elastic MapReduce and HadoopHive, lepszemu dostępowi do OLAP, Oracle Exadata i Essbase.
 • Usprawniony przepływ danych z/do SAP HANA ? oraz hurtowni danych SAP NetWeaver ? Business Warehouse
 • Udostępnianie dokumentów generowanych w Crystal Reports, SAP BusinessObjects Design Studio i arkuszach kalkulacyjnych Microsoft Excel

?SAP jest liderem na rynku rozwiązań analitycznych?, powiedział Christian Rodatus, senior vice president and general manager, SAP Analytics. ?Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu oraz stabilnym platformom analitycznym nasi klienci mogą wyzwolić swoją siłę, która tkwi w masie danych. Zarówno działy IT, jak i biznes wreszcie mogą uzyskać – niemożliwą dotąd – synergię dynamicznych wizualizacji oraz zaawansowych analiz.?

A to już wiesz?  Spokojnie, to tylko film!

Innowacje w analizie predykcyjnej Wraz z nową wersją SAP BusinessObjects SAP przedstawił na konferencji ?Nowa era analityki? najnowsze rozwiązanie predykcyjne SAP? Predictive Analysis w wersji 1.0.11. Oferuje ono bardziej elastyczne modelowanie i prognozowanie, przez co użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym odkrywać nowe możliwości, wynikające z analizy dużych zbiorów danych, a także przewidywać dotychczas niebrane pod uwagę ryzyka.

Rozwiązanie SAP Predictive Analysis dostarcza pełen zestaw narzędzi do odkrywania, wizualizacji i analizy predykcyjnej danych, poszerzając dotychczasowe możliwości analityczne. Jest intuicyjne w obsłudze, a jednocześnie wystarczająco wydajne, aby przeprowadzać zaawansowane predykcje z wykorzystaniem dużych zbiorów danych. Prostsze analizy można również wykonywać w oparciu o dane z Excela.

Najnowsza wersja SAP Predictive Analysis jest ściśle zintegrowana z oprogramowaniem SAP Lumira? , wspierającego wizualizację i łatwość korzystania przez użytkowników biznesowych. W połączeniu z bibliotekami analiz predykcyjnych (predictive analytics library, PAL) i bazodanowym wykorzystaniem przetwarzania na plaformie SAP HANA?, SAP Predictive Analysis pozwala przeprowadzać scenariusze ?what-if? w czasie rzeczywistym i w ciągu nawet kilku sekund prognozować optymalne rozwiązania. Ponadto zawiera takie usprawnienia, jak:

 • Większa elastyczność wykorzystania modeli predykcyjnych z innymi aplikacjami SAP, w tym m.in z SAP? Customer Relationship Management czy SAP? Fraud Management
 • Szerszy zestaw algorytmów do pracy ze skryptami R
 • Szybsza praca na dużych zbiorach danych
 • Nowe techniki przygotowywania danych i funkcji do modelowania
 • Bogatsze możliwości obrazowania i wizualizacji danych, więcej możliwości tworzenia wykresów analitycznych

 

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:

Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały i wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV

A to już wiesz?  Horror, anime i komedia ? aplikacja Vodeon na platformie Samsung Smart TV

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie SAP Newsroom w dziale analitycznym. Zapraszamy do śledzenia SAP Polska na Facebooku oraz na Twitterze @SAPPolska

 

O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Oprogramowanie SAP jest wykorzystywane od sali posiedzeń zarządu po zaplecze magazynu i pracę w terenie, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 238 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój.Więcej informacji o SAP można znaleźć pod adresem www.sap.comwww.sap.pl

Źródło SAP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy