gsm Wiadomości branżowe

Interaktywne video przyszłością kinematografii?

Film interaktywny to treść video, która reaguje na akcje użytkownika i w konsekwencji może być sterowana różnymi metodami jak mysz i klawiatura, urządzenia mobilne lub głos. W filmie interaktywnym fabuła staje się nieliniowa, co oznacza, że wydarzenia mają więcej niż jeden możliwy przebieg oraz istnieje więcej niż jedno zakończenie filmu. Teraz takie narzędzie jest dostępne dla każdego dzięki firmie Inventcore, założonej przez czwórkę entuzjastów - programistów i twórców filmowych - Bogumiłę Kochańską, Łukasza Nawojczyka, Tomasza Tretkowskiego i Adam Walkowskiego.Ich najważniejszy produkt to Deligic  - pierwsza kompleksowa technologia nieliniowego video. Na platformę składają się różnorodne aplikacje. Dedykowany odtwarzacz interaktywny umożliwia widzom kontrolę treści video. Odtwarzacz działa na wielu platformach - komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych, zestawach smart TV. Szybki i przyjazny w użyciu edytor interaktywnego video pozwala tworzyć nieliniowe fabuły dzięki wizualizacji scen i zależności między nimi na grafie. Dzięki integracji z serwisem YouTube

Teaser

Film interaktywny to treść video, która reaguje na akcje użytkownika i w konsekwencji może być sterowana różnymi metodami jak mysz i klawiatura, urządzenia mobilne lub głos. W filmie interaktywnym fabuła staje się nieliniowa, co oznacza, że wydarzenia mają więcej niż jeden możliwy przebieg oraz istnieje więcej niż jedno zakończenie filmu.

Teraz takie narzędzie jest dostępne dla każdego dzięki firmie Inventcore, założonej przez czwórkę entuzjastów – programistów i twórców filmowych – Bogumiłę Kochańską, Łukasza Nawojczyka, Tomasza Tretkowskiego i Adam Walkowskiego.

Ich najważniejszy produkt to Deligic  – pierwsza kompleksowa technologia nieliniowego video. Na platformę składają się różnorodne aplikacje. Dedykowany odtwarzacz interaktywny umożliwia widzom kontrolę treści video. Odtwarzacz działa na wielu platformach – komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych, zestawach smart TV. Szybki i przyjazny w użyciu edytor interaktywnego video pozwala tworzyć nieliniowe fabuły dzięki wizualizacji scen i zależności między nimi na grafie. Dzięki integracji z serwisem YouTube edytor umożlwia używanie własnego video lub wyszukanie odpowiedniego klipu w bazie YouTube. Galeria interaktywnego video jest bogatym kanałem dystrybucji i łączy interaktywne projekty z serwisami społecznościowymi.

Używając Deligic oglądający otrzymują bardzo atrakcyjne video. Z drugiej strony twórcy otrzymują rozwiązanie pozwalające w mgnieniu oka zamienić kilka zwykłych klipów video w interaktywną przygodę. Od teraz internetowe odpowiedniki menu znanego z płyt DVD mogą być ozdobą każdego video, utworu muzycznego czy albumu zdjęć. Deligic jest platformą dwustronną – z jednej strony jest miejscem dla widzów, z drugiej strony szansą dla twórców. Dla obu grup Deligic wprowadza rynek video interaktywnego – przestrzeń, w której każdy może dzielić się interaktywnymi projektami i sprzedawać te o wysokiej jakości.

?Współpracujemy z technologiami Google, wymieniamy się doświadczeniami z pracownikami tej firmy i otrzymujemy potężny pakiet usług hostingowych od Google. Dzięki wsparciu Microsoft jesteśmy uczestnikami programu Microsoft BizSpark. Zespół InventCore współpracuje z aktorami, muzykami i producentami video. Staramy się zaszczepić idee interaktywnego video w społecznościach twórczych. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Film Spring Open – międzynarodową społecznością twórców filmowych założoną i kierowaną przez Sławomira Idziaka. Razem staramy się rozwijać możliwości dramaturgii interaktywnej  i wprowadzić ją do programów szkół filmowych?. ? mówi Adam Walkowski, jeden z założycieli Inventcore.

A to już wiesz?  Samsung GALAXY Young i Samsung GALAXY Fame

Interaktywne video to jednak nie tylko rozrywka. Interakcje z wizualną treścią są bardzo użyteczne w takich dziedzinach jak prezentowanie produktów w sklepach internetowych. Video przewodnik sterowany przez widza może pokazać ulubione miejsca miasta w spersonalizowanym porządku. Teraz każdy klient będzie mógł zadać pytanie video awatarowi w sklepie lub w banku. W zakresie edukacji studenci mogą wykorzystywać interaktywne wykłady video to lepszego przyswajania wiedzy. Dla wszelkich klientów biznesowych – od producentów video i artystów aż po firmy  e-learningowe i marketingowe – Deligic oferuje płatne usługi. Obejmują one np. osadzalny na stronie internetowej odtwarzacz, dedykowany design, linki z video do zewnętrznych stron www, analitykę zachowań widzów podczas oglądania filmu czy API edytora i odtwarzacza.

Interaktywne video jest nowym podejściem do przemysłu multimedialnego i może zmienić oblicze rozrywki, edukacji i komunikacji. Deligic zapoczątkował rynek video 2.0. Niedługo ktoś, kto ogląda film z Jamesem Bondem będzie mógł zdecydować czy pomóc napotkanemu człowiekowi czy uciec, czy zabić złego człowieka czy puścić go żywego. A co więcej, będzie mógł doświadczyć konsekwencji swoich wyborów. Interaktywność zwiększa zaangażowanie, wzmacnia zapamiętywanie i sprawia, że kontakt z treścią video jest bardziej naturalny. Sterowanie nieliniowym video można osiągnąć stosując nowoczesne interfejsy naturalne i wiele rodzajów urządzeń (zintegrowanie kamery, telefony komórkowe, tablety, zestawy telewizyjne). Wszystko to kształtuje nowy model interfejsów człowiek-komputer. W ten sposób interaktywne video jest nie tylko tym, co konsument otrzymuje poprzez jego wzrok i słuch, ale jest znacznie bardziej angażującą formą eksplorowania przekazu medialnego.

 

Deligic:

1) przykład zastosowania i możliwości technologii Deligic: http://www.youtube.com/watch?v=hsdQNCNbN7Q

2) przykład filmu interaktywnego:
http://www.youtube.com/watch?v=ryeCJbI8Eus

3) pierwszy tutorial demonstrujący użytkowanie edytora:
http://www.youtube.com/watch?v=chiNxBsF120

< 237322" >

Źródło Espresso 77 Communications / martabarlak.com. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy