gsm Wiadomości branżowe

Innowacyjne łączenie zwojów papieru ?w biegu? z 3M

Taśma 3M™ do łączenia zwojów papieru „w biegu” jest wyjątkowo wytrzymała i niezawodna dzięki zastosowaniu w niej innowacyjnego kleju AZURE. Taśma  świetnie sprawdza się nawet w najwyższych temperaturach.Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza ekspertów sprawiają, że firma 3M jest niekwestionowanym liderem na rynku taśm i klejów

Teaser

Taśma 3M? do łączenia zwojów papieru ?w biegu? jest wyjątkowo wytrzymała i niezawodna dzięki zastosowaniu w niej innowacyjnego kleju AZURE. Taśma  świetnie sprawdza się nawet w najwyższych temperaturach.

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza ekspertów sprawiają, że firma 3M jest niekwestionowanym liderem na rynku taśm i klejów przemysłowych. Dzięki innowacyjnym pomysłom i nowoczesnym technologiom koncern dostarcza swoim Klientom rozwiązania, które odpowiadają na ich bieżące potrzeby.

Bazując na doświadczeniu i wiedzy polskich naukowców firma 3M opracowała nową technologię, która w znacznym stopniu usprawniła proces łączenia papieru zarówno na maszynach drukarskich, jak i maszynach papierniczych. Do szerokiej gamy taśm 3M dodano nową taśmę do łączenia zwojów papieru ?w biegu?.

Struktura kleju sprawia, że powierzchnia klejąca jest znacznie bardziej elastyczna od typowych warstw klejących, zachowując przy tym najwyższe parametry przyczepności. Innowacyjna struktura kleju powoduje, że siła jaką przyjmuje na siebie taśma jest lepiej rozłożona w czasie,
a sam klej jest dużo bardziej elastyczny. Dzięki temu taśma 3M przenosi bardzo duże naprężenia między rolami papieru podczas ich łączenia nawet przy najwyższych prędkościach, sięgających 1700 m/min. Dodatkowo taśma w procesie łączenia roli papieru rozwarstwia się, tworząc,
z jednej strony bardzo wytrzymałe połączenie, z drugiej strony powierzchnie taśmy stają się nielepne, więc taśma nie przyczepia się do cylindrów maszyny.

Nowy produkt 3M cechuje wyjątkowa odporność na ekstremalnie wysokie temperatury (taśma sprawdza się nawet przy 200°C). Co więcej taśma ma tendencję do dotwardzania się w takich temperaturach, co jest ogromną zaletą dla drukarni heatset?owych. Specjaliści sprawdzili również jej działanie w niskiej temperaturze.  Wyniki testów potwierdziły, że taśma nie traci swoich właściwości również na przechłodzonych, niekondycjonowanych papierach w porze zimowej. Dodatkowo klej AZURE jest równie skuteczny do łączenia papierów powlekanych jak
i niepowlekanych.

A to już wiesz?  Smartfon za granicą ? zanim wyjedziesz uruchom właściwy pakiet

– Nowa taśma 3M? do łączenia zwojów ?w biegu?, to wyjątkowy produkt nie tylko ze względu na jego niezawodność i wytrzymałość. Taśma jest owocem pracy polskich specjalistów, produkowana w fabryce we Wrocławiu trafia do drukarni na całym świecie. W Polsce korzystają z niej największe drukarnie wstęgowe, zarówno offsetowe jak i rotograwiurowe ? mówi Tomasz Łagodzki, specjalista ds. rozwoju rynku Paper and Print w firmie 3M.

Klej zastosowany w nowej taśmie ma właściwości wodno ? rozpuszczalne (TAPPI UM 2013 ? A), co sprawia, że taśma jest biodegradowalna. Dzięki temu makulatura wraz z powierzchnią klejącą może być odsprzedawana jako pełnowartościowy odpad, który nie powoduje problemów podczas przerabiania go na pulpę papierową.

< 240924" >

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy