gsm Wiadomości branżowe

Firmy Reliance Communications i Ericsson podpisują umowę o wartości 1 miliarda USD w sprawie Managed Services w Indiach Północnych i Zachodnich

Firmy Reliance Communications i Ericsson podpisują umowę o wartości 1 miliarda USD w sprawie Managed Services w Indiach Północnych i Zachodnich
Umowa obejmuje 100 000 km infrastruktury światłowodowej i mobilnej w 11 okręgach telekomunikacyjnych Indii Północnych i Zachodnich, w tym w Delhi i Bombaju.Doprowadzi do integracji produkcyjnej 5000 pracowników przez przeniesienie ich do firmy Ericsson, co otworzy przed nimi globalne możliwości.Zintegrowane zarządzanie w oparciu o globalne doświadczenie zapewni obsługę klientów na światowym poziomie, wzrost efektywności operacyjnej i optymalizację kosztów.Firma Reliance Communications Limited, indyjski operator świadczący zintegrowane usługi telekomunikacyjne, podpisała z firmą Ericsson ośmioletnią umowę o wartości 1 miliarda USD dotyczącą eksploatacji sieci przewodowych i bezprzewodowych w północnych i zachodnich stanach Indii oraz zarządzania nimi.Umowa przewiduje, że Ericsson będzie zarządzać codzienną eksploatacją sieci przewodowych i bezprzewodowych oraz przejmie odpowiedzialność za prace konserwacyjne w terenie, eksploatację i planowanie operacyjne sieci mobilnych Reliance Communications — 2G, CDMA i 3G. Umowa ma na celu zaspokojenie szybko rosnącego zapotrzebowania klientów na aplikacje i usługi telekomunikacyjne na jednym z najdynamiczniejszych rynków telekomunikacyjnych
  • Umowa obejmuje 100 000 km infrastruktury światłowodowej i mobilnej w 11 okręgach telekomunikacyjnych Indii Północnych i Zachodnich, w tym w Delhi i Bombaju.
  • Doprowadzi do integracji produkcyjnej 5000 pracowników przez przeniesienie ich do firmy Ericsson, co otworzy przed nimi globalne możliwości.
  • Zintegrowane zarządzanie w oparciu o globalne doświadczenie zapewni obsługę klientów na światowym poziomie, wzrost efektywności operacyjnej i optymalizację kosztów.

Firma Reliance Communications Limited, indyjski operator świadczący zintegrowane usługi telekomunikacyjne, podpisała z firmą Ericsson ośmioletnią umowę o wartości 1 miliarda USD dotyczącą eksploatacji sieci przewodowych i bezprzewodowych w północnych i zachodnich stanach Indii oraz zarządzania nimi.

Umowa przewiduje, że Ericsson będzie zarządzać codzienną eksploatacją sieci przewodowych i bezprzewodowych oraz przejmie odpowiedzialność za prace konserwacyjne w terenie, eksploatację i planowanie operacyjne sieci mobilnych Reliance Communications ? 2G, CDMA i 3G. Umowa ma na celu zaspokojenie szybko rosnącego zapotrzebowania klientów na aplikacje i usługi telekomunikacyjne na jednym z najdynamiczniejszych rynków telekomunikacyjnych świata.

Firma Reliance Communications będzie wykorzystywać sprawdzone, wysokiej klasy procesy, metody i narzędzia firmy Ericsson. Współpraca ta pozwoli jej uwolnić zasoby i skoncentrować się na obsłudze klientów oraz zwiększyć innowacyjność, prężność i szybkość działania w określonych obszarach geograficznych. Infrastruktura Reliance Communications w Indiach obejmuje 24 000 miast i 600 000 wsi, w których firma oferuje konwergentne usługi przesyłania głosu, danych i wideo.

Jest to jedna z pierwszych umów w sprawie konwergentnych usług zarządzanych w sieciach bezprzewodowych i przewodowych w Indiach i jedna z niewielu na świecie. Ericsson usprawni działalność firmy Reliance Communications, łącząc wszystkie aspekty funkcjonowania sieci światłowodowych, komórkowych, bezprzewodowych i przewodowych sieci dostępowych w jej dziale komunikacji bezprzewodowej i obsługi przedsiębiorstw zajmującym się różnymi liniami produktów. Ericsson wprowadzi także modernizację narzędzi, procesów i procedur stosowanych we wszystkich działach, co zwiększy sprawność operacyjną dzięki zarządzaniu kosztami przez konsolidację.

?Z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z firmą Ericsson w dziedzinie zarządzania sieciami przewodowymi i bezprzewodowymi. Pozwoli nam ona podnieść poziom obsługi klienta pod względem jakości sieci i usług? ? powiedział Gurdeep Singh, dyrektor generalny działu komunikacji bezprzewodowej (Wireless Business) firmy Reliance Communications. ?Ze względu na wzrost złożoności sieci przy wprowadzaniu nowych platform, technologii i aplikacji liczymy na doświadczenie, innowacyjność i wiedzę techniczną firmy Ericsson. Pomoże nam ona zwiększyć produktywność sieci i w pełni wykorzystać jej potencjał. Jesteśmy przekonani, że dzięki optymalizacji zasobów efekty przekroczą oczekiwania naszych klientów i że otrzymamy ekonomiczne rozwiązania?.

?Jesteśmy zadowoleni, że możemy wspólnie z Reliance Communications realizować to strategiczne zadanie wdrażania usług zarządzanych w oparciu o różne technologie? ? powiedział Magnus Mandersson, wiceprezes wykonawczy i dyrektor działu usług globalnych (Business Unit Global Services) w firmie Ericsson. ?Rosnące upowszechnienie nowych technologii na bardzo konkurencyjnym i dynamicznym indyjskim rynku telekomunikacyjnym wymaga większej koncentracji na zarządzaniu obsługą klienta. Dzięki tej współpracy firma Reliance będzie mogła skupić się na swojej podstawowej działalności i wprowadzaniu innowacji. Z przyjemnością witamy ponad 5000 pracowników, którzy przejdą do nas z Reliance Communications i wspólnie z nami zaangażują się w długoterminowy rozwój rynku teleinformatycznego w Indiach?.

Umowa będzie realizowana z uwzględnieniem określonej umowy SLA. Firma Ericsson będzie odpowiedzialna za poprawę wydajności sieci i jakości usług, pod kątem zwiększenia zadowolenia i lojalności klientów. Ericsson będzie także ściśle współpracować z Reliance Communications przy szukaniu możliwości wprowadzania nowych usług i rozszerzania dotychczasowej działalności, aby w pełni wykorzystać potencjał sieci.

?Dzięki globalnemu doświadczeniu firmy Ericsson partnerstwo to umożliwi naszym klientom instytucjonalnym wdrożenie najnowocześniejszych usług transmisji danych w naszych zintegrowanych sieciach. To jeden z pierwszych przypadków eksploatacji korporacyjnych siec bezprzewodowych i przewodowych na zasadzie outsourcingu. Zapewnia to światowej klasy jakość usług i gwarantuje wysoką wydajność? ? dodał Punit Garg, dyrektor generalny działu usług globalnych i obsługi przedsiębiorstw (Global and Enterprise Business) w firmie Reliance Communications.

Reliance Communications będzie wykorzystywać sprawdzone, światowej klasy procesy, metody i narzędzia firmy Ericsson. Współpraca ta pozwoli jej uwolnić zasoby i skoncentrować się na jakości obsługi klientów oraz zwiększyć innowacyjność, prężność i szybkość działania w określonych obszarach geograficznych.

A to już wiesz?  Samsung przedstawia przyszłość branży Digital Signage na targach ISE 2014

 

Informacje o firmie Reliance Communications

Firma Reliance Communications Limited, założona przez Shri Dhirubhai H Ambani (1932?2002), to reprezentacyjna spółka należąca do Reliance Group. Aktualna wartość Reliance Group przekracza 90 000 Rs crore (17,7 mld USD), przepływy środków pieniężnych wynoszą 8000 Rs crore (1,6 mld USD), a zysk netto 3200 Rs crore (0,6 mld USD).

Reliance Communications to lider wśród indyjskich operatorów telekomunikacyjnych, świadczący prawdziwie zintegrowane usługi. Firma, która ma około 130 milionów klientów, w tym ponad 2,5 miliona zagranicznych klientów indywidualnych, jest jednym z sześciu największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie pod względem liczby klientów w jednym kraju. Wśród klientów instytucjonalnych Reliance Communications jest ponad 35 000 spółek indyjskich i międzynarodowych, w tym wiele małych i średnich przedsiębiorstw oraz ponad 800 operatorów ? globalnych, regionalnych i krajowych.

Firma Reliance Communications wdrożyła ogólnoindyjską cyfrową sieć nowej generacji, która jest zintegrowana (bezprzewodowa i przewodowa) i konwergentna (głos, dane i wideo). Sieć ta umożliwia świadczenie usług najwyższej klasy obejmujących cały łańcuch tworzenia wartości i obsługuje ponad 24 000 miast i 600 000 wsi. Reliance Communications posiada i eksploatuje największą na świecie infrastrukturę komunikacyjną IP nowej generacji, obejmującą ponad 277 000 kilometrów kabli światłowodowych w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Europie oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Reliance Communications Limited, siedziba: H Block, 1st Floor, Dhirubhai Ambani Knowledge City, Navi Mumbai ? 400 710

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

< 234604" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy