gsm Wiadomości branżowe

Eniro Polska doceniona za digitalizację branży

Navigation Trends 2013 - pierwsza w Polsce konferencja poświęcona tematyce geolokalizacji była okazją do prezentacji ciekawych rozwiązań i wymiany doświadczeń dla rynku nowych technologii, w tym satelitarnych. Podczas spotkania przyznano Lokalizatory Roku - nagrody dla najlepszych firm, produktów i usług w branży. Szczególne wyróżnienie otrzymała firma Eniro Polska,

Teaser

Navigation Trends 2013 – pierwsza w Polsce konferencja poświęcona tematyce geolokalizacji była okazją do prezentacji ciekawych rozwiązań i wymiany doświadczeń dla rynku nowych technologii, w tym satelitarnych. Podczas spotkania przyznano Lokalizatory Roku – nagrody dla najlepszych firm, produktów i usług w branży. Szczególne wyróżnienie otrzymała firma Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, która służy do wyszukiwania miejsc lub produktów w okolicy, za szczególne osiągnięcia w branży.

Firma, aby zainteresować Klientów swoimi produktami bądź usługami musi posiadać multidyscyplinarną ofertę, nowoczesne kanały dotarcia i podążać za trendami. To wyzwanie podjęła jakiś czas temu firma Eniro Polska, która w pierwszej fazie transformacji przeszła z druku do online, a następnie płynnie do mobile. Obecnie w swojej ofercie stała się tzw. digital medium, posiadając zróżnicowane i dopasowane do potrzeb firm produkty i usługi. Nagroda Lokalizator Roku 2013 ?za digitalizację yellow pages? przyznana firmie jest potwierdzeniem faktu, że firma skupia się na nowym kierunku rozwoju i została doceniona w branży.

Obecność Eniro na Navigation Trends nie jest przypadkowa, nasze produkty są  ściśle związane z lokalizacją. Pozwalają w szybki i skuteczny sposób wyszukać w okolicy miejsc czy produktów. Cieszymy się, iż nowy kierunek w którym rozwija się firma został zauważony. Inwestujemy w rozwój naszych produktów mobilnych i internetowych, podążamy za trendami, stając się jednocześnie ekspertem w obszarze nowych technologii ? mówi Magnus Gagnelid, Kierownik Produktów Mobilnych  w Eniro Polska.

Spotkania branżowe, takie jak Navigation Trends to doskonała okazja do dyskusji oraz zastanowienia się, dokąd zmierza cały sektor. Tematy które poruszono podczas spotkania dotyczyły technologii satelitarnych, geolokalizacji oraz wykorzystania map i aplikacji mobilnych. Dyskutowano również nad przyszłością urządzeń nawigacyjnych.

W ostatnich latach nastąpiły znaczne zmiany w interakcjach społecznych: dziś gdy potrzebujemy np. znaleźć aptekę, coraz częściej korzystamy ze smartfone?a, rzadziej pytamy przechodniów, czy dzwonimy do znajomych. Tu z pomocą przychodzi nasza bezpłatna aplikacja mobilna. W aplikacji istnieje możliwość np. planowania trasy dojazdu. Jestem dumny, że nasze działania zostały zauważone i docenione przez ekspertów z tak wymagającej branży ? mówi Magnus Gagnelid.

A to już wiesz?  Internet za darmo na zagranicznych wakacjach dzięki nowym aplikacjom mobilnym Netia Fon

Organizatorzy zapewniają, że to premierowa, ale nie ostatnia  taka konferencja w Polsce. W tym roku po raz pierwszy rozdano statuetki  –  Lokalizatory Roku 2013. Wręczono również wyróżnienia dla najciekawszych start-upów. Zwycięzcą została firma Tech-media, która jako jedną z nagród otrzymała 3-miesieczną kampanię w lokalnej wyszukiwarce panoramafirm.pl oraz w aplikacji mobilnej Panorama Firm.

 ***

Eniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania lokalnego informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy, jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, katalog czy telefon komórkowy.  Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Spółka zatrudnia łącznie, w krajach skandynawskich oraz w Polsce, prawie 3,200 pracowników i jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. W 2012 r. przychody firmy wyniosły 3,999 mln koron szwedzkich, a EBITDA (zysk operacyjny przed odsetkami, amortyzacją i podatkami) osiągnęła 976 mln koron szwedzkich. Siedziba Eniro mieści się w Sztokholmie. Więcej informacji o firmie na www.eniro.com.

 

Źródło Eniro Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy