Wielofunkcyjny punkt dostępowy ZyXELa o doskonałym zasięgu ? NWA1121-NI w atrakcyjnej cenie

Teaser

ZyXEL zdecydował o nowej cenie dla punktu dostępowego NWA1121-NI 802.11 b/g/n. To wielofunkcyjne urządzenie z opcją montażu pod sufitem zostało zaprojektowane do wdrożeń wewnątrz dużych budynków. Tajwański producent dba o środowisko - punkt dostępowy został zbudowany z bezpiecznych materiałów o niskim współczynniku emisji szkodliwych toksyn (LSOH - low-smoke zero-halogen). Cena produktu pomniejszona została aż o 30%.

Punkt dostępowy ZyXELa NWA1121-NI obsługuje technologię PoE i dedykowany jest do bezprzewodowych sieci biznesowych. Urządzenie jest zgodne ze standardem IEEE 802.11n 300Mbps i umożliwia zarządzanie poprzez protokół SNMP. Wbudowane anteny umożliwiają dostarczanie sygnału bezprzewodowego w dużych pomieszczeniach przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. Aby uzyskać lepszy i większy zasięg, sygnał bezprzewodowy w modelu NWA1121-NI został zoptymalizowany poprzez zastosowanie technologii 11n TX Beamforming oraz MLD (Maximum Likelihood Demodulation). Doskonała konstrukcja oraz obsługa IPv6 sprawiają, że NWA1121-NI stanowi idealne rozwiązanie dla firm, hoteli, szkół czy uczelni.

W odróżnieniu od tradycyjnych bezprzewodowych punktów dostępowych, które usiłują zapewniać lepszy zasięg i wydajność, punkt dostępowy ZyXELa NWA1121-NI 802.11 b/g/n PoE jest ?wielofunkcyjny? i dzięki temu rozwiązuje większość problemów. Urządzenie posiada wbudowane anteny, które nie ograniczają go pod kątem wydajności bezprzewodowej, podczas gdy opcja montażu pod sufitem zapewnia bezinwazyjną instalację oraz zoptymalizowany zasięg, czyli wszystko to czego wymaga się od instalacji w biurach, hotelach lub szkołach.

NWA1121-NI został stworzony z materiałów, które nie zawierają toksyn i nie emitują trujących oparów. Bezpieczna konstrukcja czyni to urządzenie jeszcze bardziej odpowiednim do wewnętrznych instalacji w miejscach publicznych.

8 profili SSID dla kompleksowego zarządzania użytkownikami

W różnych środowiskach publicznych, administrator może użyć przełączników z funkcją VLAN do separacji ruchu pomiędzy różnymi rodzajami użytkowników. W efekcie różne grupy użytkowników mogą również wymagać niezależnych zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. ZyXEL NWA1121-NI oferuje osiem profili SSID i umożliwia przypisanie różnego rodzaju zabezpieczeń VLAN oraz klasyfikację użytkowników w zależności od danego rodzaju usług, takich jak ogólny dostęp do Internetu lub dostęp z ograniczeniami. Ta funkcja umożliwia klientom biznesowym spójne zarządzanie użytkownikami w nowoczesnych sieciach bezprzewodowych.

Obsługa IPv6/IPv4 dla zgodności z nowoczesnymi standardami

Technologia IPv6 zaprojektowana w celu rozwiązania problemów związanych z ograniczeniami standardu IPv4 jest aktualnie wdrażana w instalacjach na całym świecie. Wraz z obsługą IPv6 ZyXEL NWA1121-NI zapewnia klientom biznesowym płynną migrację sieci opartej na standardzie IPv4 do w pełni nowoczesnej infrastruktury IPv6. NWA1121-NI obsługuje i umożliwia współpracę pomiędzy standardami IPv4 i IPv6. Punkt dostępowy ZyXELa z obsługą IPv6 jest zgodny z aktualnymi trendami w sektorze urządzeń sieciowych i sprawia, że każda inwestycja będzie gotowa na nowoczesne rozwiązania jakie przyniesie przyszłość.

Technologia bezprzewodowa 11n zwiększa zasięg o 50%

Chociaż standard 11n jest już ogólnie dostępny, nadal nie rozwiązuje wszystkich problemów takich jak punkty bez zasięgu czy niewystarczający zasięg. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia ogranicza limit mocy modułu radiowego narzucany przez normy emisji sygnału. ZyXEL NWA1121-NI obsługuje technologię TX Beamforming, LDPC oraz MLD, które zwiększają zasięg sieci 11n i rozwiązują powyższe problemy.

Technologia MLD w modelu NWA1121-NI zwiększa stosunek szumu do sygnału (SNR) o około 3dB i zapewnia usługom bezprzewodowym większą stabilność, zwiększając tym samym poziom satysfakcji oraz ilość obsługiwanych użytkowników mobilnych.Natomiast technologia TX Beamforming eliminuje martwe punkty za pomocą ciągłych i dynamicznych zmian faz sygnału. Lepszy odbiór i większy zasięg to mniejsze zużycie baterii w urządzeniach mobilnych takich jak telefony czy tablety. Dzięki tym ulepszeniom ZyXEL NWA1121-NI zapewnia użytkownikom mobilnym możliwie najlepsze usługi bezprzewodowe w każdym miejscu i o każdej porze.

Nowa cena NWA1121-NI zaproponowana przez producenta dla użytkownika końcowego wynosi 55 euro.

Urządzenie można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, Action, eD'system, RRC oraz Veracomp.

Więcej informacji rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl


dostarczył infoWire.pl
Źródło ZYXEL. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

Top